W dniu 24 sierpnia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku kolejni nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański, złożyli, przed Starostą Niżańskim Robertem Bednarzem i Wicestarostą Adamem Machem, ślubowanie oraz odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego złożyli:

• Paulina Haliniak – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, nauczyciel języka polskiego,
  • Malwina Drzewi – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, nauczyciel języka angielskiego,
  • Elżbieta Bielecka – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku, nauczyciel - psycholog,
  • Sławomir Sztaba – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem.

Egzamin odbył się w godzinach porannych dnia 23 sierpnia. Przystąpiło do niego czworo nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których Powiat Niżański  jest organem prowadzącym. Po otrzymaniu pozytywnych wyników egzaminu, akty nadania, na ręce nauczycieli, przekazali Starosta Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach.

Nauczycielom, którzy otrzymali stopień awansu nauczyciela mianowanego, Starosta Niżański życzył satysfakcji z pracy w zaszczytnym zawodzie nauczyciela oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

- Gratulujemy Państwu zdanego egzaminu i zarazem cieszymy się, że jest w Was wiele zapału i chęci do pracy oraz ciągłego samodoskonalenia. Bardzo doceniamy Wasze starania i gorąco Was wspieramy. Zawód nauczyciela wymaga wiele wysiłku, dlatego życzymy Wam wytrwałości i powodzenia, a także satysfakcji z wykonywanej pracy – mówił Starosta podczas wręczania aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.