zdjęcie

W niedzielę 28 sierpnia br. na Placu Wolności w Nisku odbyła się przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W obecności Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka przysięgę złożyło 123 żołnierzy 18. Dywizji Zmechanizowanej. Łącznie w całym kraju przysięgę składało 745 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe.

W uroczystościach udział wzięli Wiceminister Infrastruktury i Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, oficerowie Wojska Polskiego, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Niżański Robert Bednarz, przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Miasta Nisko oraz Stalowej Woli, a także licznie zebrani mieszkańcy Niska i rodziny składających przysięgę żołnierzy.

Wyróżnienia dla żołnierzy, którzy ukończyli szkolenie z najwyższą lokatą zostały wręczone przez Wicepremiera Błaszczaka, który podziękował nowo przysięgłym za przystąpienie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Uroczysta przysięga zakończyła się defiladą pododdziałów.

Zdjęcia: Zdzisław Surowaniec – Echo Dnia