Grafika

W ubiegłą niedzielę, 28 sierpnia br., w Osobnicy – największej pod względem powierzchni wiosce w Gminie Jasło, odbyły się Dożynki Województwa Podkarpackiego, które rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Jana Wątroby.

W uroczystości tej udział wzięły setki rolników z województwa podkarpackiego. Powiat Niżański reprezentowali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Golcach, którzy zaprezentowali swój wieniec, który wygrał w Powiatowym Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy podczas Dożynek Powiatu Niżańskiego – NISKO 2022.

Uczestniczący w uroczystości Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że atutem mieszkańców podkarpackich wsi jest pracowitość oraz umiejętność radzenia sobie w różnych, niekiedy trudnych warunkach.

Zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Golcach