11 września br. w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej, odprawiona została Msza Święta w intencji żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej. W roku bieżącym przypada 83 rocznica tamtych tragicznych wydarzeń.

Jak co roku, również tegoroczne obchody rocznicy bitwy pod Banachami zaplanowano na cmentarzu wojennym w Banachach, jednak z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne odbyły się one w Kościele w Hucie Krzeszowskiej.

We Mszy św. uczestniczyli m.in. Senator Janina Sagatowska, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka, przedstawiciele służb inspekcji i straży oraz mieszkańcy Gminy Harasiuki.

Poczty sztandarowe wystawili: Kompania Honorowa Wojska z 3 Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego z Niska wraz pocztem flagowym, Komenda Powiatowa Policji w Nisku oraz  jednostki OSP z terenu Gminy Harasiuki. We Mszy św. Udział wzięli harcerze z drużyny „Ignis” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach.

Uroczystości upamiętniające bohaterów walczących o naszą niepodległość są świetną okazją do zapoznania się z sylwetkami obrońców naszej ojczyzny, którym po wielu latach zapomnienia przywraca się należyty honor.

Zdjęcia: www.harasiuki.pl