Dnia 13 października br. w Starostwie Powiatowym w Nisku Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach podpisali umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji p.n. „Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej (były internat LO) w Ulanowie wraz ze zmianą konstrukcji dachu na potrzeby Centrum opiekuńczo-mieszkalnego”

Wykonawcą robót jest firma ZRB KOREM Kazimierz Koc Spółka Jawna z Jeżowego.

Centrum opiekuńczo-mieszkalne, zgodnie z podpisaną umową, powstanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy a całkowity koszt robót budowlanych wyniesie 2 448 243,71 zł.

Zadanie zostanie zrealizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

Dzięki realizacji tej inwestycji Powiat Niżański zapewni osobom dorosłym z niepełnosprawnościami miejsce do niezależnego, samodzielnego oraz godnego funkcjonowania przy jednoczesnym wsparciu potrzeb zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych.