zdjęcie

Dzień 14 października, to w całej Polsce, Dzień Edukacji Narodowej – święto szkolnictwa, które corocznie uroczyście obchodzone jest również w Powiecie Niżańskim.  Z tej okazji w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, w przeddzień święta, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wyrażenia uznania i wdzięczności dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, pracowników szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański.

W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie, uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczyste obchody zaszczycili: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Dyrektor LO w Nisku Jerzy Stelmach, Dyrektor RCEZ w Nisku Wacław Piędel, Dyrektor ZS w Jeżowem Stanisław Haduch, Dyrektor ZS w Rudniku nad Sanem Edward Wołoszyn, Dyrektor SOSW w Rudniku nad Sanem Marta Szczepańska oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nisku Dorota Rabińska.

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, by wyrazić wdzięczność dla osób zaangażowanych w proces wychowawczy oraz sukcesy w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Starosta Robert Bednarz, w słowach skierowanych do zebranych w Auli nauczycieli, pracowników szkół i placówek, wyrażając podziękowanie za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń, powiedział: - Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość na co dzień, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. To dzięki Waszej pracy nasze szkoły są wyjątkowe. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszych szkołach panuje taka niepowtarzalna atmosfera. Oprócz słów podziękowań pragnę złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. Życzę przede wszystkim wytrwałości. Życzę, aby wasza praca była we właściwy sposób zauważana i doceniana przez nasze społeczeństwo.

Zgodnie z coroczną tradycją nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych otrzymali Nagrody Starosty Niżańskiego:

• LO w Nisku: Monika Krawiec, Konrad Krzyżak i Marcin Folta;
  • ZS w Rudniku nad Sanem: Marta Nawrocka i Sławomir Konior;
  • SOSW w Rudniku nad Sanem: Krystyna Wieczorek, Jacek Cieśla, Barbara Bartecka, Sylwia Biel-Tromska i Łukasz Kasprowicz;
  • ZS w Jeżowem: Dorota Błądek, Irena Czyżowska-Smusz i Marta Kossak-Dec;
  • RCEZ w Nisku: Andrzej Habigier, Janusz Niemiec, Tomasz Wieleba, Krzysztof Porcja i Jacek Piotrowski;
  • PPP w Nisku: Krystyna Brzóskiewicz.

Po wręczeniu Nagród Starosty nastąpiła kolejna ważna chwila – wręczenie Nagród Dyrektora. Nagrody Dyrektora z poszczególnych szkół otrzymali:

• LO w Nisku: Beata Wasyl, Krzysztof Śnieżek, Agnieszka Szewczyk, Patrycja Pipska, Anna Lesiczka i Dorota Oleksak;
  • ZS w Rudniku nad Sanem: Marek Bieńkowski, Adam Konior, Grzegorz Kotuła, Edyta Małek-Karaś, Natalia Paszek, Monika Reichert i Marek Wojtaś;
  • SOSW w Rudniku nad Sanem: Natalia Błaszczak, Barbara Buras, Anna Koguc, Magdalena Lewko, Aneta Pająk, Paweł Piędel, Marta Pisarska, Barbara Wieczerzak i Anna Zając;
  • ZS w Jeżowem: Stanisława Chaber, Jolanta Kyc, Beata Tutka, Jacek Chudzik i Bogdan Sieńko;
  • RCEZ w Nisku; Anna Brak, Rafał Butryn, Grażyna Habigier-Pipska, Maria Kędra, Aneta Mazurek, Magdalena Mazurek, Ewa Nikolas, Ewelina Miklas, Krystyna Potaczała, Tomasz Weber i Halina Wiącek;
  • PPP w Nisku: Aneta Cebula.

Nauczyciele w naszym Powiecie to nie tylko świetni pedagodzy, ale również znakomici sportowcy. Gratulacje za zdobyte osiągnięcia skierowane zostały również do Łukasza Kasprowicza, który w bieżącym roku stanął na najwyższym podium VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto, w ubiegłym sezonie (2020/2021) został zwycięzcą rankingu indywidualnego w amatorskiej lidze tenisa stołowego w Tarnobrzegu.

Wydarzenie uświetniła występem artystycznym, w wykonaniu dwóch utworów muzycznych, uczennica LO w Nisku Natalia Siek.