Grafika

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowem, 24 października br., odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu niżańskiego otrzymały promesy środków na zakup m.in. umundurowania oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego podczas szkoleń drużyn MDP. Promesy otrzymały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Jeżowego (4 960 zł), Niska (9 908 zł), Nowosielca (4 954 zł), Zarzecza (4 954 zł), Rudnika nad Sanem (9 908 zł), Krzeszowa (9 908 zł) i Bielin (9 908 zł).

Kwotę 25 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej na wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Straży Pożarniczych przekazał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Dzięki takiemu wsparciu do drużyn MDP z terenu powiatu niżańskiego trafiło łącznie 54 500 zł.

W uroczystym spotkaniu i przekazaniu promes uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, II Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Starosta Niżański Robert Bednarz, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Nisku mł. bryg. Ireneusz Stafiej, przedstawiciele samorządów gminnych oraz przedstawiciele MDP OSP z terenu powiatu niżańskiego.

Zdjęcia: Pan Jan Zybura