Obchodzony 2 listopada Dzień Zaduszny, to czas zadumy i modlitw za wszystkich zmarłych, zwłaszcza za dusze odbywające w czyśćcu pokutę. Tego dnia Kościół Katolicki modli się w intencji ich zbawienia.

W tym Dniu, reprezentujący władze samorządowe Powiatu Niżańskiego – Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, uczcili pamięć nieżyjących już samorządowców, którzy pracowali na rzecz samorządu naszego Powiatu, oraz pamięć zmarłych pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku i jednostek organizacyjnych Powiatu Niżańskiego, tj. szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Niżański, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy i Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku, zapalając symboliczne znicze i pochylając się w cichej modlitwie nad mogiłami tych, którzy część swojego życia poświęcili pracy na rzecz Powiatu Niżańskiego.

Znicze zapalono również w miejscach pamięci narodowej.

- Nasza obecność w Dzień Zaduszny przy grobach osób, które pracowały na rzecz społeczności naszego Powiatu, tj. radnych Rady Powiatu Niżańskiego i pracowników Starostwa oraz jednostek organizacyjnych Powiatu, to nie tylko wyraz pamięci o tych którzy odeszli, ale także czas na refleksje nad przemijaniem i sensem ludzkiego życia – mówi Starosta Robert Bednarz.

Wśród radnych, których nie ma już wśród nas, wymienić należy m. in.:

• Walerego Bienieckiego – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego I kadencji,
  • Antoniego Filę – Radnego Rady Powiatu Niżańskiego II kadencji,
  • Kazimierza Kosturka – Członka Zarządu Powiatu Niżańskiego II kadencji,
  • Janusza Magierę – Członka Zarządu Powiatu Niżańskiego I kadencji i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego II kadencji,
  • Bolesława Miazgowicza – Członka Zarządu Powiatu Niżańskiego IV kadencji,
  • Jana Oleksaka – Radnego Rady Powiatu Niżańskiego II kadencji,
  • Jana Połcia – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego V kadencji i Członka Zarządu VI kadencji,
  • Wiktora Wójcika – Radnego Rady Powiatu Niżańskiego II kadencji.

W ostatnim czasie odeszli od nas pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku: Aleksander Szczęch – Radca Prawny, Julian Wraga – specjalista w Wydziale Gospodarki Mieniem Powiatu, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku – Teresa Młynarska i Anna Pastucha oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański.

W intencji zmarłych radnych Rady Powiatu Niżańskiego, pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku i jednostek organizacyjnych Powiatu, zostanie odprawiona Msza Św. w dniu18 listopada 2022 r. (piątek) o godz. 18.00, w Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku.