Grafika

Miejski Klub Sportowy Orzeł Rudnik nad Sanem jest kolejnym podmiotem, który otrzymał środki na dofinansowanie zadania z zakresu kultury fizycznej od Powiatu Niżańskiego.  Na realizację zadania „Treningi od „A” do „Z”, czyli od Aktywności do Zdrowia w Powiecie Niżańskim”, Klub otrzymał dotację w wysokości 8.000 zł. Wkład własny Klubu wynosił 2.930 zł.

Celem inicjatywy było upowszechnianie kultury fizycznej, propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, promowanie codziennej aktywności fizycznej jako czynnika zapobiegającego wielu chorobom oraz propagowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play - a to wszystko na terenie Powiatu Niżańskiego, który jest miejscem sprzyjającym aktywności ruchowej oraz realizacji przedsięwzięć i wydarzeń sportowych.

Dzięki zaplanowanym kosztom, Klub mógł przeprowadzić treningi piłkarskie w cyklu 34 otwartych oraz nieodpłatnych treningów piłkarskich dla drużyn młodzieżowych oraz mógł dokonać doposażenia w sprzęt sportowy, poprzez zakup bramek przenośnych. Zwieńczeniem cyklu treningów był turniej piłkarski, w którym wzięły udział drużyny juniorów Orła Rudnik, Wólki Tanewskiej, Rotundy Krzeszów i LZS Podwolina. Zaplanowane koszty Klubu pozwoliły również na zakup nagród i poczęstunku dla dzieci i młodzieży biorącej udział w treningach i turnieju piłkarskim, który został zorganizowany w celu podsumowania wszystkich działań dotyczących w/w zadania.

Realizacja wydarzenia przyczyniła się do pozytywnych korzyści, zwłaszcza korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania sportu. Namacalnym efektem zadania jest zwiększona ilość osób chętnych do dalszych treningów.

Zdjęcia: leliwa.pl i MKS „Orzeł” w Rudniku nad Sanem