zdjęcie

Dnia 7 listopada 2022 r. odbyła się nadzwyczajna XLIX Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sylwestra Daśko, Rada zgodnie z przyjętym porządkiem obrad rozpatrzyła petycję Wójta Gminy Solina, popierając jego starania, dotyczące pilnego podjęcia działań w zakresie oczyszczenia dorzeczy Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowieckiego.

W związku ze zwiększeniem kwoty na realizację zadania pn.: „Budowa kompleksu sportowego: boisko wielofunkcyjne, bieżnia prosta dwutorowa, mini tor gokartowy, skatepark, ścianka wspinaczkowa, park kalisteniczny przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem” oraz przystąpieniem do realizacj zadania pn.: „Niżański szlak kajakowy” w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązań ponad rok budżetowy 2022.

Realizując porządek obrad Rada dokonała zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2022, m.in. przekazując dotację celową w kwocie 2.800 zł dla Powiatu Stalowowolskiego na dofinansowanie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stalowej Woli oraz dotację celową w kwocie 11.000 zł dla Caritas Diecezji Sandomierskiej na dofinansowanie działalnosci Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem.

Ponadto Rada dokonała zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2022-2034.