zdjęcie

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada br. odbyło się uroczyste nadanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska imienia „Obwodu Armii Krajowej Nisko-Stalowa Wola NIWA”. Podczas uroczystości miało miejsce również odsłonięcie, umieszczonej na kamieniu, tablicy upamiętniającej żołnierzy Armii Krajowej, którzy walczyli z okupantem niemieckim i sowieckim, broniąc naszego społeczeństwa oraz naszej niepodległości.

W uroczystości tej udział wzięli m. in. parlamentarzyści: Senator RP Janina Sagatowska, Wiceminister Infrastruktury Poseł na Sejm RP Rafał Weber, przedstawiciele władz samorządowych, w tym Starosta Niżański Robert Bednarz, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła oraz Radni Rady Miejskiej w Nisku Józef Sroka i Ryszard Sroka.

Inicjatorami zadania były środowiska patriotyczne: Fundacja KEDYW, Fundacja Przywróćmy Pamięć oraz Koło Obwodu Nisko-Stalowa Wola ŚZŻAK.