grafika

Dnia 15 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nisku Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach podpisali umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Budowa kompleksu sportowego: boisko wielofunkcyjne, bieżnia prosta dwutorowa, mini tor gokartowy, skatepark, ścianka wspinaczkowa, park kalisteniczny przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem”

Wykonawcą robót jest Zakład Handlowo – Usługowy Kazimierz Szewczyk z Jeżowego.

Koszt budowy całego kompleksu sportowego to kwota 3 564 804,51 zł, z czego 1 440 800 zł stanowi dofinansowanie, które Powiat Niżański otrzymał ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Termin zakończenia inwestycji przewiduje się na październik 2023 r. Powstający kompleks będzie służył głównie młodzieży kształcącej się w Zespole Szkól w Rudniku nad Sanem, jednakże będą mogli z niego korzystać również mieszkańcy, jak i młodzież pozaszkolna.

- Budując już kolejną infrastrukturę sportową, Powiat Niżański zapewnia miejsca, gdzie mieszkańcy, w tym przede wszystkim dzieci i młodzież, mogą zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Uprawianie sportu jest bowiem ważnym elementem, zarówno fizycznego, jak i psychicznego zdrowia naszych dzieci.  Dzięki takim programom jak Sportowa Polska, młodzież ma możliwość uprawiania sportu na profesjonalnych boiskach i kompleksach sportowych, które stanowią świetne podłoże do budowania odpowiedniej postawy ciała oraz pozwala dzieciom nabierać siły. Młodzież uprawiająca sport uczy się bardzo ważnych życiowych wartości, a sportowa rywalizacja uczy je niezłomności charakteru oraz zacięcia do ciężkiej pracy - mówi Starosta Robert Bednarz.