zdjęcie

13 listopada br. w Parafii p.w. Marcina Biskupa w Kopkach obchodzono podniosłe Jubileusze: 550 – lecia erygowania Parafii, 100 – lecia istnienia świątyni oraz 50. Rocznicę Mszy Świętej prymicyjnej odprawionej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Eucharystii przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Z Ks. Biskupem Mszę Św. koncelebrowali ks. Wiesław Stępień, proboszcz Parafii, księża z dekanatu rudnickiego oraz kapłani rodacy.

W uroczystym Jubileuszu dziękczynnym uczestniczyli: parlamentarzyści, samorządowcy, strażacy, społeczność szkoły im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz licznie zebrani parafianie. Powiat Niżański na uroczystościach reprezentował Wicestarosta Adam Mach, który przekazał na ręce ks. Proboszcza pamiątkowy grawerton, z życzeniami od Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza: - W imieniu władz Samorządowych Powiatu Niżańskiego, własnym i całej społeczności niżańskiej życzę, aby Wasza Wspólnota, budowana przez Słowo Boże, była miejscem tworzenia i pogłębiania więzi między Bogiem a człowiekiem. Gratulując wspaniałego Jubileuszu, życzę Księdzu Proboszczowi i wszystkim Parafianom dużo zdrowia i siły do pokonywania nowych wyzwań oraz wielu Bożych błogosławieństw – napisał Starosta.

Zdjęcia: Pan Jan Zybura, Parafia p.w. Św. Marcina Biskupa w Kopkach