Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku uczestniczący w programie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Przyszłość planety w naszych rękach. Działajmy wspólnie teraz!”, wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne: Ekosystem lasów oraz zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna przeprowadzone w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W ramach zajęć muzealnych uczestnicy projektu poznawali faunę Polski, a następnie wykonywali ćwiczenia polegające na połączeniu opisu zwierząt, ptaków do prezentowanego eksponatu.

W czasie wykładów na uczelni uczestnicy projektu przygotowywali się do pracy w lesie Podczas zajęć w terenie rozpoznawali rodzaje gleb, określali wilgotność oraz wpływ światła na roślinność. Najciekawsze były ćwiczenia praktyczne polegające na rozpoznawaniu poszczególnych odmian roślin.

Młodzież RCEZ poprzez różne działania projektowe poznaje świat, nabywa wszechstronne umiejętności oraz kształtuje postawę odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku