zdjęcie

W dniu 2 grudnia 2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków nowemu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Nisku – bryg. mgr inż. Andrzejowi Kołodziejowi, którego Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec powołał, z dniem 24 listopada 2022 r. na to stanowisko. Nowy Komendant Powiatowy PSP w Nisku zastąpił dotychczasowego Komendanta – st. bryg. Krzysztofa Skrzypka, który 27 września br. przeszedł na emeryturę.

Bryg. mgr inż. Andrzej Kołodziej służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1993 r. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej I stopnia w Warszawie. W 2018 roku ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pełniąc służbę na stanowiskach w pionie operacyjnym i logistycznym. Od 1 września 2020 r. zajmował stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej. Podczas służby odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

W uroczystości, oprócz licznie przybyłych gości, uczestniczył również Starosta Niżański Robert Bednarz, który gratulował awansu nowemu szefowi niżańskich strażaków: - Powołanie na tak zaszczytne stanowisko jest docenieniem i potwierdzeniem Pańskiej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, dotychczasowego zaangażowania oraz fachowości i pracowitości. Gratuluję awansu, który jest powodem nie tylko do osobistego zadowolenia, ale i wielkim zobowiązaniem wobec społeczeństwa. Biorąc pod uwagę rangę Pańskiego stanowiska życzę, by nigdy nie zabrakło Panu energii i determinacji w pokonywaniu problemów i osiąganiu założonych celów. Niech pełniona przez Pana służba będzie źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Zdjęcia: KP PSP w Nisku