zdjęcie

28 listopada br. miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi w nowo otwartym ośrodku, jakim jest Dzienny Dom Senior+ w Ulanowie. Jest to miejsce, w którym seniorzy będą mogli aktywnie spędzać czas, rozwijać zainteresowania i nabywać nowe umiejętności.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Niżańskiego: Wicestarosta Niżański Adam Mach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego i jednocześnie Sekretarz Gminy i Miasta Ulanów Magdalena Hasiak, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel.

Oferta Dziennego Domu Senior+ dedykowana jest mieszkańcom Gminy Ulanów, którzy ukończyli sześćdziesiąty rok życia i nie są aktywni zawodowo, których dodatkowo ogranicza niepełnosprawność lub samotność.

Uczestnicy mogą skorzystać nie tylko z zajęć i zabiegów rehabilitacyjnych czy spotkań ze specjalistami, ale także miło spędzić czas na grach i zabawach oraz zajęciach rekreacyjnych.

Całkowita wartość projektu zrealizowana przez Gminę i Miasto Ulanów wyniosła 437 283 zł, przy dofinansowaniu z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 318 tys. zł.

Podczas oficjalnego otwarcia nie zabrakło gratulacji oraz występów artystycznych.

- Cieszymy się, że na terenie naszego Powiatu powstają takie miejsca, jak Dzienny Dom Senior+ w Ulanowie, do którego Seniorzy na pewno będą przychodzić z radością i uśmiechem na twarzy. Gratuluję Panu Burmistrzowi podjętej i sfinalizowanej inicjatywy a ulanowskim Seniorom życzę dużo zdrowia i samych radosnych chwil spędzanych w przyjaznym gronie w nowopowstałym Domu Senior+ – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Więcej informacji na stronie Gminy Ulanów:

Zdjęcia: Karolina Gryń www.sztafeta.pl (do wykorzystania tylko przez Starostwo Powiatowe w Nisku)