Dnia 5 grudnia br. odbyło się otwarcie nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku – miejsca przyjaznego i komfortowego dla mieszkańców, mieszczącego się w dobrej lokalizacji oraz przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza OPS w budynku mieścić się będzie również Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów, Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego oraz Zarząd Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m. in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Maciej Szymański, Wicestarosta Niżański Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem Andrzej Tofilski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku Elżbieta Tłusta, Dyrektor PCPR  w Nisku Marta Ciosmak oraz inni zaproszeni goście.

Nowa siedziba niżańskiego OPS znajduje się w budynku przy ul. Chopina 31, który zaadoptowany został na bazie byłego Gimnazjum Nr 1. Na parterze obiektu i I piętrze znajdują się pomieszczenia Ośrodka Pomocy Społecznej, natomiast na piętrze II Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów. W miejscu byłej sali gimnastycznej mieści się wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, zaś w mniejszym skrzydle dydaktycznym Zarząd Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej.

Zrealizowana inwestycja, która obejmowała zakup wyposażenia i termomodernizację budynku, to koszt ponad 7 845 875 zł. Na jej realizację Gmina i Miasto Nisko otrzymało pomoc finansową - 4 mln zł ze środków krajowych w ramach przeciwdziałania Covid-19, 118 000 zł z PFRON, 168 802 zł to środki dotacji celowej oraz 1 490 520 zł z Unii Europejskiej.

Nowa lokalizacja Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku wraz z Dziennym Domem Pomocy dla Seniorów i Wypożyczalnią Sprzętu Rehabilitacyjnego podnosi nie tylko standard obsługi petentów, ale także warunki pracy pracowników. Również osoby z niepełnosprawnością mają zapewniony pełny dostęp do świadczonych usług, co stanowi dodatkowy atut nowego umiejscowienia.

Zdjęcia: Gmina i Miasto Nisko