grafika

Stowarzyszenie Motocykliści z Rudnika nad Sanem po raz kolejny podjęli się wyzwania zorganizowania akcji dobroczynnej – 4 grudnia br. odbyła się kolejna już, ósma edycja!

Zanim zmotoryzowani Mikołaje zawitali na rudnickim rynku, wprowadzili okolicznych mieszkańców w niezwykły świąteczny klimat. Niedzielna akcja rozpoczęła się już w Placówce opiekuńczo – wychowawczej „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” i Domu Samotnej Matki, gdzie zostały przekazane świąteczne prezenty, które niewątpliwie przyczyniły się do poszerzenia uśmiechu każdego obdarowanego. Zaangażowanie lokalnej społeczności, instytucji i urzędów było liczne a pomoc, którą ofiarowali – bezcenna.

Na rudnickim rynku czekało mnóstwo atrakcji, w tym kiermasz z udziałem lokalnych rękodzielników z ich wyrobami, świąteczna muzyka, występy lokalnych talentów wokalnych oraz moc słodkości.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja była podwójnie ważna. MotoMikołaje zachęcali mieszkańców Powiatu Niżańskiego, aby włączyli się w pomoc dwóm chorym mieszkankom naszego Powiatu. W punkcie Fundacji DKMS podczas kiermaszu zarejestrowało się 48 osób, a na leczenie mieszkanki Rudnika nad Sanem, Angeliki zebrano 11 157,54 zł. Powiat Niżański, tak jak w latach poprzednich, włączył się również w przeprowadzaną akcję.

– Mikołajkowa Parada Motocyklowa to wspaniała inicjatywa, niosąca radość mieszkańcom i będąca przy tym okazją do pomocy potrzebującym. Cieszymy się, że Powiat Niżański mógł ponownie dołączyć do grona podmiotów wspierających akcję podjętą przez rudnickich motocyklistów – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Motocykliści Rudnik nad Sanem i Pani Agnieszka Kopacz