Grafika

Dnia 9 grudnia 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku odbył się Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

W Konwencie udział wzięli Wójtowie i Burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

Podczas spotkania samorządowcy omówili przede wszystkim sprawy związane z dystrybucją węgla przez gminy i współpracą z gminą Stalowa Wola w tym zakresie.

Kolejnym tematem spotkania było omówienie funkcjonowania transportu autobusowego na obszarze Powiatu Niżańskiego. Przeanalizowano rzeczywiste kwoty deficytu występujące w przewozach autobusowych na terenie Powiatu Niżańskiego, w poszczególnych okresach czasowych, począwszy od momentu rozpoczęcia świadczenia usług transportowych o charakterze użyteczności publicznej.

W kolejnym punkcie posiedzenia Konwentu omówiono wspólne zadania wynikające ze współpracy samorządu powiatowego z samorządami gminnymi.

Podczas Konwentu Starosta Niżański podziękował włodarzom gmin za udzieloną pomoc finansową dla Szpitala Powiatowego w Nisku na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Zakup inwestycyjny sprzętu medycznego do Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku”.

Konwent zakończyły inne ważne sprawy dotyczące rozwoju powiatu i gmin, a Wójtowie i Burmistrzowie mówili o pozostałych potrzebach, ważnych dla gmin naszego powiatu.