grafika

Rondo zostało wybudowane w ramach porozumienia Gminy Krzeszów, Powiatu Niżańskiego oraz Województwa Podkarpackiego, w związku z realizacją zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 863 Kopki – Krzeszów – Tarnogród – Cieszanów polegająca na rozbudowie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1069R w km 3+656 oraz budowie i przebudowie niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Krzeszów”.

Obowiązki Inwestora w imieniu Województwa Podkarpackiego pełnił Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Wykonawcą zadania było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. ul. Rejtana 6, 35-310 Rzeszów

Na uroczystości otwarcia i poświęcenia ronda przybyli: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Dyrektor PZDW Piotr Miąso, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Sopel, Radni Powiatu Niżańskiego: Agnieszka Niwińska i Wiesław Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Zbigniew Bąk wraz z Radnymi i Sołtysami, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Urzędu Gminy. Przedstawiciele firmy MPDiM wykonawcy ronda. Poświęcenia ronda dokonał Ks. Proboszcz Tomasz Winogrodzki.

W ramach inwestycji wybudowano trójwlotowe rondo oraz wykonano skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Dodatkowo powstały chodniki i ścieżki rowerowe. Wykonano też przejścia dla pieszych oraz zintegrowane przejścia z przejazdami rowerowymi. Przebudowano zjazdy i przepusty, wybudowano odwodnienia oraz studnię rewizyjną. Zasadzono też nowe drzewa i krzewy.

Wartość inwestycji wyniosła prawie 4 mln złotych, z czego dotacja z budżetu Województwa stanowiła ponad 1 mln zł. Gmina Krzeszów na budowę ronda uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2 mln zł, zaś wkład Powiatu Niżańskiego to kwota prawie 430 tys. zł i 500 tys. zł to środki Gminy Krzeszów.

Nowo wybudowane rondo poprawi bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniu, w centrum Krzeszowa, a budowa chodników dla pieszych oraz ścieżek rowerowych przełoży się na bezpieczeństwo uczestników ruchu.