grafika

W IV kwartale 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem z Liceum Ogólnokształcącego (10 uczniów) i Technikum (30 uczniów) uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i okolic, dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia pn. Poznaj Polskę.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili liczącą 2391 komór i ponad 245 km chodników Kopalnię Soli w Wieliczce. Następnym punktem wycieczki był przejazd do Krakowa i zwiedzanie z przewodnikiem wzgórza wawelskiego oraz wejście do Katedry Wawelskiej.

Drugiego dnia wyprawy uczestnicy penetrowali obszar dawnego Królewskiego Miasta Podgórze oraz chrześcijańskiego i żydowskiego Kazimierza, uczestnicząc w bardzo ciekawej grze miejskiej. Odwiedzili między innymi obszar krakowskiego getta, Kładkę Bernatka, Rynek Podgórski, Cricotekę, rejon placu Wolnica oraz obszar dawnej dzielnicy żydowskiej. Po zakończeniu gry miejskiej udali się do Opactwa w Tyńcu, najstarszego klasztoru kontynuującego tradycje benedyktyńską w Polsce. Kolejnym punktem wyjazdu był relaks w Parku Wodnym.

Ostatni dzień wycieczki upłynął uczniom na zwiedzaniu miasta, połączonym z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Muzeum Narodowym, gdzie obejrzeli wystawę prac Tamary Łempickiej. Zwieńczeniem wyjazdu był odpoczynek na krakowskim rynku.

Zdjęcia: Zespół Szkół im. Gen. Wł. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem