zdjęcie

Kolejną sportową inicjatywę przedstawił Klub Piłkarski Tanew Wólka Tanewska. Dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w kwocie 8.500 zł, mogły zostać zrealizowane działania zaplanowane w działaniu pt.: „Organizowanie treningów i turniejów dla dzieci z Powiatu Niżańskiego.”. Klub włączył w zadanie swój wkład własny: 400 zł – wkładu własnego finansowego oraz 1.600 zł – wkładu własnego niefinansowego.

Upowszechnianie aktywności fizycznej, a w szczególności piłki nożnej to jeden z kilku celów zadania, którymi kierował się Klub. Dzięki systematycznym treningom dzieci wzmocniły i rozbudowały mięśnie, poprawiły koordynację małej motoryki oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Organizacja treningów, a później turniejów, niewątpliwie budowała w młodych piłkarzach chęć podejmowania rywalizacji, odwagę w działaniu i uczyła radzić sobie z przegraną.

Dzięki zaplanowanym kosztom systematyczne treningi piłkarskie były prowadzone przez profesjonalnych trenerów.  Treningi odbywały się 3 razy w tygodniu po 90 minut. Przed przystąpieniem do treningów piłkarze zostali poddani testom sprawnościowym zgodnie z Narodową Bazą Talentów. Takie same testy powtórzono po zakończeniu zadania, celem weryfikacji zdobytych umiejętności.  Weryfikacyjne testy zrobione w listopadzie potwierdziły, że pięciomiesięczny okres treningów zdecydowanie poprawił umiejętności małych piłkarzy.

W ramach przyznanej dotacji odbyły się dwa turnieje. Turniej o Puchar Starosty Niżańskiego w kategorii „Żak” i „Orlik” odbył się w dniu 19 sierpnia. W Turnieju uczestniczyli: Rotunda Krzeszów, GOK Jarocin, Akademia Piłkarska Stalowa Wola rocznik 2013 i 2014. W tym samym dniu, ale o późniejszej porze, odbył się Turniej w kategorii „Młodzik” i „Skrzat”. Mini Mistrzostwa o Puchar Starosty Niżańskiego, bo tak został nazwany drugi turniej, cieszył się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery reprezentacje: Polskę, Argentynę, Arabię Saudyjską i Meksyk. Turnieje odbyły się bez klasyfikacji końcowej. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary, a każdy zawodnik pamiątkowy medal.

Realizacja sportowych wydarzeń pozwoliła zaszczepić w młodych piłkarzach zamiłowanie do uprawiania sportu, jakim jest piłka nożna. Nauczyła gry w duchu fair play oraz wzajemnego szanowania się na boisku.

Zdjęcia: Klub Piłkarski Tanew Wólka Tanewska