Grafika

Dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w wysokości 10.000 zł, Klub Sportowy Sparta Jeżowe mógł zrealizować zadanie pt.: „Organizacja cyklicznych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla młodzieży”. Wkład własny Klubu wynosił: 1.000 zł – wkład własny finansowy, 3.008 zł – wkład własny rzeczowy i osobowy.

W ramach zadania zostały przeprowadzone zajęcia treningowe dla dzieci i młodzieży z Powiatu Niżańskiego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu, z krótką przerwą wakacyjną. Dzięki systematycznym treningom dzieci i młodzież zostały zmotywowane do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i atrakcyjny. Organizacja treningów przyczyniła się do poprawy kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia. Głównym celem Klubu było nie tylko szkolenie dzieci i młodzieży w grę w piłkę nożną, ale również upowszechnianie aktywności fizycznej i wyrównywanie szans dla dzieci i młodzieży, która nie może pozwolić sobie na płatne treningi pod okiem profesjonalistów. Aktywność sportowa poprzez treningi i rozgrywane mecze jest również sposobem na zmniejszenie spożycia używek i złych zachowań.

Zaplanowane koszty pozwoliły na zakup 20 sztuk piłek treningowych, które służyły do przeprowadzania zajęć treningowych, zatrudnienie profesjonalnego trenera piłki nożnej, który przeprowadzał treningi dzieci i młodzieży oraz dzięki dofinansowaniu była możliwość zorganizowania Turnieju Piłki Nożnej.

Turniej Piłki nożnej odbył się 30 lipca 2022 roku na boisku sportowym KS Sparty Jeżowe. W Turnieju wzięło udział 6 drużyn, były to drużyny z Gminy i Miasta Nisko, Gminy Krzeszów oraz Gminy Jeżowe. Pojedynki były zacięte. Wyniki prezentowały się następująco:

Półfinały – Sparta II Jeżowe vs Rotunda Krzeszów - 5:0, Sparta Jeżowe vs KP Podwolina – 0:0 – rzuty karne – 3:1, mecz o 3 miejsce: Sparta II Jeżowe vs KP Podwolina – 0:6, finał: Sparta Jeżowe vs Rotunda Krzeszów – 2:3.

Na zakończeniu turnieju został rozegrany mecz pomiędzy byłymi zawodnikami klubu. Na boisku pojawiło się wiele zasłużonych zawodników – oldbojów dla klubu.

Dzięki zaplanowanym kosztom był możliwy zakup nagród, pucharów oraz pamiątkowych dyplomów dla laureatów turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, słodycze i napoje.

Zdjęcia: Klub Sportowy Sparta Jeżowe