Grafika

Miejsko – Gminny Klub Sportowy Retman Ulanów, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w kwocie 6.500 zł, mógł zrealizować zaplanowane działania w zadaniu pt.: „Memoriał Przemysława Pikuły”. MGKS Retman włączył w zadanie swój wkład własny w postaci: 1.000 zł – wkładu własnego finansowego oraz 591 zł – wkładu własnego osobowego.

Głównym celem zadania było przeprowadzenie naboru drużyny F1 Żak – rocznik 2013 i 2014. Dzieci uczestniczące w treningach prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera zdobywały niezbędne umiejętności, które niewątpliwie pozytywnie przyczyniły się do poszerzania zainteresowań sportem, a w szczególności piłką nożną. Grupa nie była tak liczna jak było to założone w początkowej fazie projektu, jednakże to wcale nie zmniejszyło ilości zajęć. Dzieci chętnie zdobywały wiedzę, nowe umiejętności, które mogły wykorzystywać w częstych sparingach z drużynami z okolicznych miejscowości. W celach weryfikujących rezultaty, zostały przeprowadzone testy pokazujące postępy ogólnorozwojowe zawodników. Testy udowodniły, że postępy są obiecujące. Grupa pomimo zakończenia zadania jest w dalszym ciągu utrzymywana.

Spotkaniem podsumowującym cały projekt był III Memoriał Przemysława Pikuły. W trakcie trwania Memoriału, który odbył się 7 sierpnia 2022 roku na boisku sportowym w Ulanowie dzieci biorące udział w treningach mogły wspólnie z rówieśnikami sprawdzić się w sportowej rywalizacji.  Mecze zostały rozegrane w systemie mecz i rewanż po 15 minut. Pojedynki toczone w przyjacielskiej atmosferze wyłoniły zwycięzców. I miejsce zajęła Rotunda Krzeszów, II miejsce Retman Ulanów, III miejsce KP Tanew Wólka Tanewska. Zostali również wybrani: Najlepszy piłkarz, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz. Zakup pucharów i statuetek był możliwy dzięki zaplanowanym kosztom. Dla wszystkich uczestników Memoriału zostały przygotowane dodatkowe atrakcje dzięki posiadanemu wkładowi własnemu Klubu.

Kolejnym punktem było symboliczne posadzenie dęba „Przemysław”. Klub w ten sposób upamiętnił swojego zmarłego Przyjaciela. Zarząd Klubu złożył również pamiątkowy wieniec na grobie Przemysława.

Sportowe wydarzenie miało na celu zaszczepienie w młodych piłkarzach dobrych manier na boisku jak również pozwoliło szlifować i zdobywać umiejętności w sporcie, jakim jest piłka nożna. Całe przedsięwzięcie dodatkowo wpaja wartości związane z pamięcią o bliskich.

Zdjęcia: Miejsko – Gminny Klub Sportowy Retman Ulanów