zdjęcie

Ukazujący się na terenie Podkarpacia dziennik „Nowiny”, przyznał już po raz czwarty, zaszczytne tytuły „Osobowości Roku” ludziom, którzy są aktywni i działają z wielkim oddaniem i zaangażowaniem na rzecz środowisk, w których żyją i pracują, przyczyniając się do ich rozwoju i do rozwoju Podkarpacia.

Laureatów wybierali mieszkańcy, oddając od stycznia br. swoje głosy na wybranych kandydatów w kategoriach plebiscytowych, takich jak: kultura, biznes, działalność społeczna i charytatywna oraz polityka, samorządność i społeczność lokalna. W ramach głosowania wyłonieni zostali zdobywcy zaszczytnych tytułów osobowości, w poszczególnych powiatach i miastach na prawach powiatu.

Wśród laureatów, tytuł „Osobowości Roku 2022”, w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”, za skuteczne pozyskiwanie funduszy oraz systematyczny rozwój powiatu niżańskiego otrzymał Starosta Niżański Robert Bednarz.

W pozostałych kategoriach, tytuł „Osobowości Roku 2022” w powiecie niżańskim otrzymali:

• w kategorii „Kultura” – Kamila Brzezińska, koordynator Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji w Nisku,
  • w kategorii „Biznes” – Mariusz Całka, prezes spółki Novo Park z Nowosielca,
  • w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” – Andrzej Weber, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu.

Nagrody laureatom z powiatów i województwa podkarpackiego wręczono podczas uroczystej gali zorganizowanej w Rzeszowie, w dniu 23 marca br.

Zdjęcia: www.nowiny24.pl, Starostwo Powiatowe w Nisku