Grafika

Od dnia 20 lutego 2023 roku Powiatowy Urząd Pracy w Nisku rozpoczął podpisywanie umów o dofinansowanie z Funduszu Pracy podjęcia działalności gospodarczej oraz umów o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, w ramach środków ustalonych dla Starosty Powiatu Niżańskiego na rok 2023, na programy na rzecz promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.

W roku 2023 Starosta Niżański, na podstawie analiz i sugestii mieszkańców Powiatu, znacząco podniósł średnią kwotę dofinansowania – do 36 tys. zł na osobę, co przełożyło się na zwiększone zainteresowanie w/w formą wsparcia.

Do wykorzystania w pierwszych naborach przeznaczono odpowiednio kwotę 972 tys. zł na działalność gospodarczą dla 27 osób i 900 tys. zł na refundację przedsiębiorcom kosztów wyposażenia na 25 stanowisk pracy.

Kolejne nabory wniosków przewidziane są w miarę uruchamiania kolejnych programów.

Informacje o ogłoszonych naborach zamieszczone zostaną na stronie internetowej PUP w Nisku oraz Starostwa Powiatowego w Nisku.

Zachęcamy osoby bezrobotne, zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców, do skorzystania z oferowanych form wsparcia.