Grafika

3 kwietnia br., w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji poświęcenia nowego wozu KP PSP Nisko oraz przekazania jednostce średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Nowy GBA, to samochód na podwoziu Renault, uterenowiony z napędem 4x4 i zbiornikiem 3 tysięcy litrów. Zastąpił on dotychczasowy samochód średni, który trafi na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie Górnym.

Spotkanie w niżańskiej komendzie PSP było okazją również do rozdania promes dla strażaków ochotników na zakup nowych aut.  Jednostki, które otrzymały promesy, to z powiatu niżańskiego: OSP Jeżowe – 1 mln 250 tys. zł na zakup lekkiego wozu ratowniczo gaśniczego, OSP Podolszynka Ordynacka – 400 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo gaśniczego oraz z powiatu leżajskiego: OSP Hucisko – 950 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo gaśniczego oraz OSP Stare Miasto (powiat leżajski) – 950 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo gaśniczego.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Wiceminister Infrastruktur Rafał Weber, Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec z Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Poseł na Sejm Jerzy Paul, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamila Piech, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Komendant Wojewódzki PSP gen. Andrzej Babiec, Komendant Powiatowy PSP w Nisku bryg. Andrzej Kołodziej, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka oraz Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.

Podczas uroczystości poinformowano również, że Gmina Harasiuki dofinansuje zakup łodzi ratowniczej z sonarem dla Komendy Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Nisku.

- Gratuluję Komendzie Powiatowej PSP w Nisku otrzymanego wozu, oraz Druhom – Ochotnikom z OSP w Jeżowem, Podolszynce Ordynackiej, Hucisku i Starym Mieście, przyznanych promes na zakup wozów strażackich, które niewątpliwie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w Powiecie Niżańskim oraz pozwolą strażakom na profesjonalne prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych. Nie byłoby tego wyposażenia, gdyby nie przychylność osób, którym chciałbym w imieniu władz samorządowych oraz strażaków serdecznie podziękować. Dziękuję za wsparcie Panom Posłom, Panom Komendantom - Komendantowi Wojewódzkiemu PSP i Powiatowemu PSP, którzy czuwali nad tym doposażyć niżańskich strażaków – podkreślił w swoim wystąpieniu Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: P. Jan Zybura