Grafika

Pod koniec kwietnia 2023 roku, w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie, odbyło się podpisanie pierwszych umów o dofinansowanie projektów w ramach Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Powiatowe Urzędy Pracy województwa podkarpackiego otrzymały w 2023 roku ponad 135 mln złotych.

W ramach realizowanych projektów osoby bezrobotne będą mogły uzyskać wsparcie w postaci środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, otrzymać bony na zasiedlenie, uczestniczyć w stażach zawodowych, podnosić kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach zawodowych. Z kolei pracodawcy będą mogli otrzymać dofinansowanie do utworzonego miejsca pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej na wyposażenie jej stanowiska pracy lub refundacje kosztów zatrudnienia osoby bezrobotnej w ramach prac interwencyjnych.

Podpisanie umów pomiędzy Instytucją Pośredniczącą FEP, czyli Wojewódzkim Urzędem Pracy, a Powiatowymi Urzędami Pracy z regionu odbyło się w obecności starostów powiatów oraz dyrektorów reprezentujących instytucje. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Piotr Rutyna.

Powiat Niżański otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 010 095,55 zł. Środki te z pewnością będą dobrze służyć mieszkańcom powiatu – zarówno bezrobotnym, jak i przedsiębiorcom.

Zdjęcia: Mateusz Romankiewicz – Biuro Prasowe UMWP