zdjęcie

Zgodnie z Uchwałą Nr VI/28/2015 Rady Powiatu Niżańskiego z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie ustanowienia nagrody „Strażak Roku Powiatu Niżańskiego”, już po raz kolejny w Powiecie Niżańskim rozstrzygnięto konkurs w kategorii „Strażak PSP w Nisku”. Konkurs jest organizowany z inicjatywy władz Powiatu Niżańskiego, celem uhonorowania strażaków za trud i pracę w ratowaniu ludzkiego życia i  mienia oraz docenienia ofiarności i niezwykłych postaw strażaków.

11 maja 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W uroczystym apelu udział wzięli funkcjonariusze oraz pracownicy korpusu służby cywilnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, a także samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska, policji i instytucji współpracujących.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia strażakom wyróżnień, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe, ale również do ogłoszenia wyników konkursu „Strażak Roku Powiatu Niżańskiego” w kategorii „Strażak Państwowej Straży Pożarnej”.

Głosami Kapituły Konkursu tytuł „Strażaka Roku Powiatu Niżańskiego 2023”, w kategorii Strażak PSP, otrzymał mł. asp. Bartłomiej Pieróg z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Nisku. W konkursie nominowani do nagrody byli także mł. ogn. Mariusz Kata i st. sekc. Wojciech Garbacz. Nagrody oraz statuetki dla zwycięzcy i nominowanych, ufundowane przez Powiat Niżański, wręczył obecny na uroczystości Starosta Niżański Robert Bednarz wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestrem Daśko.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy osiągnięć zawodowych, odwagi, a także nieustannej gotowości do podejmowania trudnych decyzji i wyzwań.,

Dziękujemy za wzorową postawę w podejmowanych działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie Powiatu Niżańskiego.

Życzymy wielu dalszych sukcesów zawodowych w pełnionej służbie, a także zdrowia oraz szczęścia w życiu osobistym. Niech wszystkie podejmowane decyzje i działania przynoszą satysfakcję, a nam, mieszkańcom Powiatu, rosnące poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia: mł. kpt. Daniel Janiec – KP PSP w Nisku