Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w RCEZ

12 maja 2023 r. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wzięło udział w obchodach  10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, największej imprezy Funduszy Europejskich w Polsce!

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych.

#dofe #dniotwartefunduszyeuropejskich #EUinmyregion, #Europawmoimregionie, #funduszeeuropejskie #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #fep #FEP

W ramach wydarzenia został zorganizowany dzień otwarty w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku!

Głównym celem działania było zaprezentowanie projektów, które zostały zrealizowane w szkole przez ostatnie lata przy udziale Funduszy Europejskich (Erasmus+, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Europejski Fundusz Społeczny).

W programie dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach praktycznych zorganizowanych w pracowniach: elektrycznej, mechatronicznej, informatycznej a także w zajęciach ruchowych na szkolnych boiskach sportowych. Dmuchańce, malowanie kredą, malowanie buzi lub rączek – to tylko niektóre z atrakcji.

Ważnym elementem dnia było nawiązywanie kontaktów ze starszymi kolegami i koleżankami z technikum. Uczniowie RCEZ wcielali się w role przewodników po szkole, animatorów czasu, pokazywali swoje umiejętności zawodowe. Dzieci poznały historię Unii Europejskiej, dowiedziały się o znaczeniu funduszy europejskich dla rozwoju naszej szkoły, regionu i Polski.

W Dniu Otwartym Funduszy Europejskich uczestniczyły dzieci z niżańskich placówek wraz ze swoimi nauczycielami, z Przedszkola nr 1 w Nisku, Przedszkola Nr 2 w Nisku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Nisku, Przedszkole Nr 3 w Nisku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Nisku, Przedszkole Nr 4 w Nisku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Nisku, Przedszkole  Niepubliczne  Dom  Misia w Nisku, Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Wspaniałą atmosferę dla bardzo licznej grupy przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych stworzyli dyrekcja, uczniowie i nauczyciele RCEZ w Nisku. Od godz. 9.00 do 12.00, niżański „Elektryk” odwiedziło 26 grup (501 osób) dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. W organizację i przeprowadzenie wydarzenia zaangażowali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele: Joanna Mroczek, Ewelina Miklas, Grażyna Suchecka, Alicja Świder, Katarzyna Przybylska, Elżbieta Dul-Sołtys, Bartłomiej Winogrodzki, Tomasz Wieleba, Jacek Piotrowski, Robert Małek, Lesław Wośko, Grzegorz Maziarz, Tomasz Weber, Zdzisław Tabor i Ilona Pięcińska.  Działania zespołu koordynowała Aleksandra Oleksy, wicedyrektor szkoły.

Dziękujemy wszystkim za współpracę!