W Nisku powstanie 18. Pułk Saperów

Na terenie Garnizonu Nisko, w dniu 17 maja br. odbyło się uroczyste przekazanie oraz objęcie obowiązków na stanowisku Dowódcy 16. Tczewskiego Batalionu Saperów. Po 2 latach dowodzenia Batalionem, ppłk Adam Bieniek przekazał sztandar 16. Tczewskiego Batalionu Saperów, zastępującego go mjr Adamowi Pileckiemu, który poprowadzi Batalion do czasu przeformowania go w 18. Pułk Saperów. Rozpoczął się już proces rozwijania struktury batalionu w strukturę pułku. Formowane są także nowe pododdziały. Jednostka będzie podporządkowana dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej. Jej nowym dowódcą został płk Sylwester Wlaszczyk.

W uroczystościach udział wziął m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz przedstawiciele władz samorządowych gmin, służb inspekcji i straży z terenu naszego Powiatu.

W imieniu zebranych samorządowców głos zabrał Wiceminister Rafał Weber.

Obecny na uroczystości Starosta Robert Bednarz, przekazał na ręce dowódców – zdającego i obejmujących obowiązki, okolicznościowe listy z podziękowaniami za ofiarną i pełną poświęcenia codzienną pracę, pełne zaangażowanie w pełnioną służbę, która ciesząc się ludzką przychylnością i zaufaniem stanowi istotny wkład we wspólne dobro społeczności Powiatu Niżańskiego, oraz życzeniami sukcesów zawodowych, wytrwałości, zadowolenia z wykonywanej pracy, pomyślności i poczucia dumy z pełnionej zaszczytnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego Powiatu.

Zdjęcia: st. szer. Marcin Kawecki