zdjęcie

Booktalking, to krótkie zareklamowanie książki. Booktalking, to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Organizatorem Konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Nisku.  Finał konkursu dla Powiatu Niżańskiego miał miejsce 31 maja 2023 o godzinie 10 w Bibliotece Pedagogicznej Filii w Nisku.

W konkursie brało udział 21 uczestników ze szkół powiatu niżańskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV oraz klasy V – VIII.

Komisja konkursowa w składzie: Iwona Nemeczek – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Nisku, Przewodnicząca; Halina Wiącek – nauczyciel, bibliotekarz RCEZ w Nisku oraz Małgorzata Zaręba – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Filii w Nisku, po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Niżańskiego i Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Jury wyłoniło zwycięzców:

Kategoria I – klasy I-IV:

I miejsce Tomasz Matejkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku

II miejsce Marcel Kucharski– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nisku

III miejsce Zuzanna Nicałek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku

Wyróżnienie Paweł Dyba – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku

Wyróżnienie Oliwia Wołoszyn– Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu.

Kategoria II – klasy V-VIII:

I miejsce Emilia Bajek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Jeżowem-Kameralnem

II miejsce Aleksandra Zych – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nisku

III miejsce Aleksandra Siembida – Szkoła Podstawowa im. Juliana Kaczmarczyka w Bielinach

Wyróżnienie Victor Mroczek– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nisku

Wyróżnienie Zuzanna Żbik – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nisku

Wyróżnienie Maja Kotuła – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Nisku

Wyróżnienie Amelia Winiarczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku.

Organizatorzy i przewodnicząca jury podziękowali wszystkim uczestnikom za wspaniałe wystąpienia oraz opiekunom za popularyzację konkursu i czytelnictwa.

Nagrody ufundował m.in. Powiat Niżański, a Starosta Niżański Robert Bednarz sprawował Patronat Honorowy nad konkursem czytelniczym wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko.

Zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Nisku