zdjęcie

Dnia 12 czerwca 2023 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, odbył Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

Na zaproszenie Starosty w spotkaniu uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak, Pan Daniel Smuczek – Firma Eurokoncept, a także Wójtowie i Burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

Przedmiotem obrad Konwentu była dyskusja na temat wsparcia Komendy Powiatowej Policji w Nisku, w zakresie zakupu samochodu osobowego segmentu C. Komendant Powiatowy Policji zwrócił się z prośbą do władz samorządowych Powiatu Niżańskiego o wsparcie finansowe, które umożliwi Komendzie Powiatowej Policji w Nisku, zakup nowoczesnego samochodu. W związku z powyższym, na prośbę Komendanta, włodarze poszczególnych gmin ustalili kwoty dofinansowania do zakupu w/w samochodu.

Podczas Konwentu dyskutowano na temat organizacji Dożynek Powiatu Niżańskiego 2023, które w tym roku odbędą się w Gminie Jeżowe i zostaną zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kobiety z Pasją”. Dokonano ustaleń w zakresie organizowanych Dożynek Powiatu Niżańskiego m.in. w temacie dotyczącym wyróżnienia dla uczniów i wyróżnienia dla rolników.

Przedmiotem obrad Konwentu było również omówienie możliwości pozyskania środków na szkolenia pracowników i pracodawców, podejmowane z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy, w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który stanowi wydzieloną część Funduszu Pracy. Starosta Niżański poinformował zebranych, że środki KFS otrzymane z Powiatowego Urzędu Pracy, pracodawca może przeznaczyć  m.in. na określenie potrzeb firmy w zakresie kształcenia ustawicznego, które ma być dofinansowane, na kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą; na egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych; na badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu.

Podczas posiedzenia omówiono wstępnie projekt porozumienia, które będzie zawarte pomiędzy Powiatem Niżańskim, jako Liderem porozumienia, oraz Partnerami, odnośnie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju” na lata 2024-2030.

Przedmiotem obrad Konwentu były również inne, istotne i ważne sprawy dotyczące rozwoju Powiatu Niżańskiego i należących do niego gmin.