zdjęcie

15 czerwca br., na ul. Grunwaldzkiej w Rudniku nad Sanem, na placu budowy, miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji.

W uroczystości tej udział wzięli i swoje podpisy na dokumencie złożyli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak,  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak, Senator RP Janina Sagatowska, reprezentujący Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera Marcin Chodorek, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jerzego Paula Agnieszka Kopacz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bogdan Mazur, Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem Edward Wołoszyn, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Rzeszowie Beata Gołda oraz Mariusz Rak – przedstawiciel Wykonawcy – Firmy Budowlano-Handlowej RAK Sp.j.

Akt erekcyjny umieszczono w metalowej tubie oraz zgodnie z tradycją znalazły się  tam również wydania lokalnej gazety, Biuletyn okolicznościowy KWP w Rzeszowie, haftowany emblemat KWP w Rzeszowie, zdjęcie budowanego komisariatu oraz monety wybite w bieżącym roku. Tuba wmurowana w ścianę budynku została poświęcenia przez ks. Marka Buchmana – Duszpasterza podkarpackiej Policji.

Działkę o powierzchni 23 arów pod budowę nowego komisariatu przekazała Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem w lutym 2021 roku. Koszty budowy finansowane są z budżetu państwa i będą wynosić ponad 4 mln zł. Będzie to budynek parterowy o łącznej powierzchni zabudowy 318,78 m2. Dodatkowo powstanie budynek garażowy o powierzchni 59,82 m2. Planowane ukończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2024 roku.

Jest to długo wyczekiwana inwestycja, zarówno przez mieszkańców Gminy Rudnik nad Sanem, jak i mundurowych, ze względu na dotychczasowe warunki lokalowe, bowiem Policjanci pełnią służbę w budynku, który wybudowany został w latach 70. XX wieku i nie spełnia określonych wymagań.

Zdjęcia: https://podkarpacka.policja.gov.pl/