zdjęcie

23 czerwca br. zabrzmiał, ostatni w tym roku szkolnym, dzwonek dla uczniów szkól prowadzonych przez Powiat Niżański. Po 10 miesiącach wytężonej pracy, uczniowie oraz nauczyciele i opiekunowie, udali się na zasłużony wakacyjny odpoczynek. Z tej okazji zorganizowane zostały uroczyste akademie, w których, jak co roku, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych naszego Powiatu.

W Liceum Ogólnokształcącym w Nisku Powiat Niżański reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku na czas wakacji pożegnała Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji Anna Orzoł, na uroczystościach zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Jeżowem obecny był Starosta Niżański Robert Bednarz, natomiast Wicestarosta Adam Mach reprezentował Powiat w Zespole Szkół oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem.

Uroczystości poprzedziły Msze Św., po których odbyły się oficjalne zakończenia i rozdanie świadectw.

Uroczystości były doskonałą okazją do złożenia podziękowań nauczycielom, dyrektorom i wszystkim pracownikom szkół, za pracę i zaangażowanie w edukację oraz rozwój młodych ludzi.

Starosta Niżański Robert Bednarz, z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023, skierował do Dyrekcji i Grona Pedagogicznego szkół prowadzonych przez Powiat Niżański list, w którym złożył serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę oraz zaangażowanie i wkład w nauczanie i wychowanie młodzieży, za podejmowanie wielu cennych inicjatyw i twórcze działanie, w różnorodnych obszarach edukacji. Uczniom zaś pogratulował osiągniętych wyników w nauce oraz życzył wielu sukcesów, które w przyszłości staną się ich udziałem. Słowa najwyższego uznania skierował do tych Uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym odnosili znaczące sukcesy w różnych olimpiadach i konkursach. Na rozpoczynający się okres wakacyjny życzył dużo słońca, bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego, w zdrowiu i radości, powrotu do szkoły.

Zdjęcia: LO Nisko, RCEZ Nisko, ZS Jeżowe, ZS Rudnik nad Sanem