21 lipca br. odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji, organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nisku. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Harasiukach przez ks. bp dr hab. Mariusza Leszczyńskiego - Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Obchody były doskonałą okazją do oficjalnego oddania do użytkowania nowo wyremontowanego Posterunku Policji w Harasiukach. Meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariuszowi Matusiakowi złożył dowódca uroczystości podinsp. Sławomir Marczewski.

W uroczystych obchodach udział wzięli m. in.: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Senator RP Janina Sagatowska, Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie reprezentujący Ewę Leniart Wojewodę Podkarpackiego Marcin Zaborniak, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, Prokurator Rejonowy w Nisku Piotr Walkowicz, Prezes Sądu Rejonowego w Nisku, Krzysztof Dembowski, Wiceprezes Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie Jan Małachowski, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Nisku ks. kan. Ryszard Zbyrad, proboszczowie parafii z powiatu niżańskiego, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów w Rzeszowie, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Gmin. Powiat Niżański reprezentowali Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak rozpoczął apel przemówieniem, a następnie 19 funkcjonariuszy niżańskiej Policji otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Odznaczenia i wyróżnienia otrzymali również zaproszeni goście a także pracownicy cywilni niżańskiej jednostki Policji.

Symboliczny klucz do nowego posterunku został wręczony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie Dariusza Matusiaka, któremu asp. szt. Roman Łyko złożył meldunek o objęciu obowiązków na stanowisku Kierownika Posterunku Policji w Harasiukach.

Starosta Niżański na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nisku Dariusza Szybiaka przekazał pamiątkowy grawerton składając wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Nisku wyrazy wdzięczności i uznania za pełnioną służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego w Powiecie Niżańskim. Życzył również, aby praca przebiegała w dobrej i koleżeńskiej atmosferze, zaś bezpieczeństwo, spokój, stabilność i harmonia zawsze były obecne nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym i rodzinnym.

Starosta wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu pogratulowali również wyróżnionym pracownikom KPP w Nisku wręczając pamiątkowe grawertony: Pani Renacie Podpora, Pani Danucie Gil oraz Panu Grzegorzowi Niemcowi, za sumienne wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wykazywanie się dyspozycyjnością oraz kreatywnością w realizacji zadań służbowych, przyczyniających się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Niżańskiego.

Zdjęcia: www.podkarpacka.policja.gov.pl