zdjęcie

W dniach 22-23 lipca 2023 roku na terenie boiska sportowego SPARTA w Jeżowem odbyły się Dni Gminy Jeżowe - WAKACJONALIA 2023.

Jak co roku impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców nie tylko Jeżowego, ale także innych okolicznych miejscowości i gmin.

Organizatorami imprezy było, tradycyjnie już, Gminne Centrum Kultury w Jeżowem oraz władze Gminy Jeżowe.

Dla uczestników WAKACJONALII przygotowano bardzo bogaty program. Nie zabrakło koncertów gwiazd, występów młodzieży, kiermaszów i wielu innych atrakcji.

Na scenie, oprócz lokalnego zespołu tanecznego „Sardian” z Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem, wystąpiły takie zespoły jak: „Skynova”, „Carmelovi”, „Milano”, Orkiestra Dęta Gminy Jeżowe, Zespół Taneczny „Fortis”, Zespół Śpiewaczy „Jeżowianie”, „Top One” oraz „Meffis”. Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty Gwiazd – „Dwa plus jeden”, którzy zaśpiewali Windą do nieba”, „Iść w stronę słońca”, Chodź, pomaluj mój świat”, czy „Wielki mały człowiek”. Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół „Dżem” z utworami  „Do kołyski”, „Wehikuł czasu” czy „Czerwony jak cegła”, na które wszyscy z niecierpliwością czekali.

Rozstrzygnięto również konkurs kulinarny „Lasowiackie smaki” oraz wyłoniono Społecznika Roku Gminy Jeżowe i wręczono nagrody najzdolniejszym uczniom.

Przez cały czas trwania Wakacjonalii, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, oferowały w namiotach wystawienniczych degustację produktów regionalnych.

Wśród zaproszonych na Wakacjonalia 2023 gości, m.in. w osobach parlamentarzystów – Wiceministra Infrastruktury i Posła na Sejm RP – Rafała Webera oraz Posła Na Sejm RP Jerzego Paula, samorządowców, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Niżańskiego. W dorocznym święcie Gminy Jeżowe uczestniczyli Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.