zdjęcie

23 lipca br. w Zespole Dworsko-Parkowym w Bielinach odbył się Koncert z cyklu „Przy muzyce o muzyce” z udziałem młodych instrumentalistów, uczestników 49 Międzynarodowego Kursu im. Zenona Brzewskiego  w Łańcucie, którzy zaprezentowali swoje talenty na skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie.

W uroczystym koncercie udział wzięli: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm Jerzy Paul, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel, Radni Rady Miejskiej, Proboszcz Parafii Bieliny Ks. Wojciech Szpara, dyrektor artystyczny i naukowy Międzynarodowych Kursów im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie prof. Krystyna Makowska- Ławrynowicz, Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz” Magdalena Pamuła oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Niżańskiego: Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko i Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Ta artystyczna impreza zorganizowana została z okazji 100. rocznicy urodzin oraz trzydziestej rocznicy śmierci Prof. Zenona Brzewskiego, który był światowej sławy skrzypkiem, urodzonym w Ulanowie. Koncert prowadzony przez Krzysztofa Szczepaniaka, długoletniego wizytatora szkolnictwa artystycznego w województwie podkarpackim, był kolejnym działaniem kulturalnym realizowanym w ramach projektu „Remont zespołu dworsko-parkowego w Bielinach w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Gminy Ulanów”.

Koncert był wydarzeniem kulturalnym na wysokim poziomie, w którym uczestniczyli również goście z zagranicy - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, który pogratulował artystom niesamowitego koncertu i podziękował wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tej niecodziennej uroczystości.

Organizatorem wydarzenia byli: Gmina i Miasto Ulanów, Gminne Centrum Kultury w Ulanowie, Fundacja Wspierania Kultury „Amadeusz” przy partnerstwie Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem”.