zdjęcie

31 lipca 2023 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, podpisano umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2609R DW 878 – do węzła S19 Rudnik nad Sanem”.

Umowę podpisali Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa Dariusz Kosiorowski – wykonawca inwestycji. Tego samego dnia przekazano również plac budowy.

Inwestycja opiewa na kwotę 4 678 425,97 zł, gdzie 50% to środki pozyskane z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury.

Przypomnijmy, że w ramach zadania zostanie wykonana m. in. nawierzchnia jezdni na długości 1,848 km, droga dla rowerów, droga dla pieszych, zatoki, perony, zjazdy na posesje, odwodnienie czy też roboty wykończeniowe związane z przebudową drogi.  Dzięki pozyskanym środkom mieszkańcy Woliny otrzymają bezpieczną infrastrukturę drogową, na którą czekali długie lata.

Jeśli założone prace będą szły zgodnie z planem to zakończenie zadania przewiduje się na koniec listopada br.