plakat

W tym roku Jubileuszowe – XXV Dożynki – najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, odbędą się w Jeżowem. Uroczystości zorganizowane zostaną we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kobiety z Pasją”, z którym Powiat, jako współorganizator, podpisał umowę na realizację zadania publicznego pt. „Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jeżowe 2023”.

Przy okazji Dożynek, odbędzie się również VI Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego oraz Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Wieniec Powiatu Niżańskiego w ramach operacji „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego”. Na konkurs kulinarny zgłosiło się 16 podmiotów, a na konkurs wieńcowy aż 17 podmiotów.

Podczas Dożynek odbędą się również prezentacje artystyczne gmin Powiatu Niżańskiego. W programie znajdą się między innymi muzyczne występy grup wokalnych. Gwiazdą tego wieczoru będzie Grzegorz Hyży.

Dla uczestników Dożynek przewidziano wiele atrakcji, w tym konkursy, stoiska promocyjne gmin Powiatu Niżańskiego, degustacja potraw, wesołe miasteczko, gastronomia oraz stoiska handlowe. Uroczystościom będzie towarzyszyć akcja „Młodzież i dorośli – świadomi i bezpieczni w ruchu drogowym i życiu codziennym” (projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap V”) w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”.

Na Dożynki Powiatowe w dniu 20 sierpnia 2023 roku (niedziela) na boisku rezerwowym „KS SPARTA JEŻOWE” w Jeżowem serdecznie zapraszają: Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie naszej uroczystości oraz dołączenie do grona sponsorów, poprzez wpłatę zdeklarowanej kwoty na specjalne konto:

nr rachunku: 63 9430 1029 3006 4641 2000 0001 Stowarzyszenie „Kobiety z Pasją”, Jeżowe 688, 37-430 Jeżowe z dopiskiem „Darowizna – Dożynki Powiatowe 2023”.

Informacja o sponsorach będzie zaprezentowana podczas uroczystości dożynkowej oraz umieszczona na stronie internetowej Powiatu Niżańskiego w specjalnej zakładce dotyczącej tego wydarzenia, aktualizowanej na bieżąco, gdzie istnieje możliwość zamieszczenia krótkiej informacji o działalności sponsora.