zdjęcie

Coroczne uroczyste celebrowane Święto Plonów, czyli Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jeżowe 2023, stanowiły doskonałą okazję, aby przed licznie zgromadzonymi uczestnikami uroczystości Starosta Niżański Robert Bednarz, przy udziale Burmistrzów i Wójtów Gmin Powiatu, wyróżnił wiodących rolników z terenu Powiatu Niżańskiego oraz nagrodził najlepszych uczniów.

Wyróżnieni rolnicy prowadzą gospodarstwa rolne zajmujące się m.in. uprawą zbóż, ziemniaków, hodują bydło mleczne, trzodę chlewną. Posiadają szereg maszyn potrzebnych do produkcji rolnej w dużym stopniu współfinansowanych ze środków unijnych.

Wśród najlepszych rolników wyróżnienia otrzymali: Stanisław Tyszka (Gmina Harasiuki), Jan Siembida (Gmina Jarocin), Leszek Głuszak (Gmina Jeżowe), Kamil Czechyra (Gmina Krzeszów), Jerzy Komsa (Gmina i Miasto Nisko), Paweł Piela (Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem) i Józef Kotuła (Gmina i Miasto Ulanów).

Podczas Dożynek, nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, pracowali na rzecz swojej szkoły i lokalnego środowiska, rozwijają swoje talenty muzyczne oraz odnoszą sukcesy we współzawodnictwie sportowym. Najlepszym uczniom poszczególnych Gmin Powiatu wręczono dyplomy i karty podarunkowe.
W gronie wyróżnionych znaleźli się: Zuzanna Ładosz (Gmina Harasiuki), Tomasz Cichoń (Gmina Jarocin), Julia Kolano (Gmina Jeżowe), Matylda Jagła (Gmina Krzeszów), Aleksander Zaleśny (Gmina i Miasto Nisko), Wiktoria Cagara (Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem) i Ignacy Adamiak (Gmina i Miasto Ulanów). Nagrodę Starosty Niżańskiego otrzymała Andżelika Pałka uczennica Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Dodatkowo specjalne wyróżnienie od Wójta Gminy Jeżowe otrzymał Beniamin Tabor, za wybitne osiągnięcia sportowe.

Starosta Niżański Robert Bednarz, zwracając się do wyróżnionych rolników i uczniów powiedział: Szanowni Państwo, Rolnicy Powiatu Niżańskiego, zwracam się do Was z wyrazami uznania i wdzięczności, z serca dziękując za tegoroczne plony, które są wynikiem Waszej niestrudzonej oraz wytrwałej pracy. Proszę przyjąć słowa najwyższego uznania za troskę o naszą polską ziemię, za codzienny wysiłek, a także za wytrwałość w zmaganiach z niesprzyjającymi kaprysami pogody. Swoje podziękowania kieruję również do wyróżnionej młodzieży – uczniów niżańskich szkół. Wasz całoroczny trud i praca, zostały zauważone i docenione. Niech składane dzisiaj gratulacje i wyróżnienia stanowią dla Was kolejną motywacją w realizacji wszelkich planów oraz w osiąganiu upragnionych zamierzeń i celów – mówił Starosta.

Dodatkowo podczas uroczystości dożynkowych wyróżniono Pana Zdzisława Nowaka – Sołtysa Sołectwa Zalesie, który w organizowanym przez Tygodnik „Sztafeta” Plebiscycie na Sołtysa Roku 2023, otrzymał najwięcej głosów i uzyskał tytuł „Sołtys Roku 2023 z Powiatu Niżańskiego”. Zwycięzca plebiscytu otrzymał bon podarunkowy ufundowany przez Powiat Niżański.