zdjęcie

Dnia 17 sierpnia 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku odbył Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

Na zaproszenie Starosty w spotkaniu uczestniczyli Wójtowie i Burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

Podczas Konwentu dyskutowano na temat organizacji Dożynek Powiatu Niżańskiego 2023. Dokonano ustaleń w zakresie organizowanych Dożynek Powiatu Niżańskiego m.in.: wyróżnienia dla uczniów, wyróżnienia dla rolników.

Przedmiotem obrad Konwentu była dyskusja na temat Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Starosta Niżański przedstawił informację dotyczącą aplikowania o środki na udzielenie dotacji na renowację zabytków z terenu Powiatu Niżańskiego, w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Powiat Niżański brał udział w dwóch naborach konkursowych składając łącznie 11 wniosków na łączną kwotę 1 455 194 zł.

Podczas posiedzenia omówiono również działania inwestycyjne na rzecz wsparcia Szpitala Powiatowego w Nisku. Starosta Niżański zwrócił się z prośbą do samorządowców o wsparcie szpitala powiatowego w realizowanych zadaniach. W tym celu zostanie przygotowane i przekazane do samorządów pismo, po uzgodnieniu potrzeb szpitala z dyrektorem SPZZOZ w Nisku.

Tematem posiedzenia był również program dotyczący możliwości zawarcia porozumienia w zakresie finansowania społeczności energetycznych. Przeanalizowano projekt porozumienia, który będzie zawarty pomiędzy Powiatem Niżańskim oraz gminami - partnerami współtworzącymi porozumienie odnośnie utworzenia Obywatelskiej Społeczności Energetycznej.

Dyskutowano również nad innymi ważnymi sprawami dotyczącymi rozwoju Powiatu Niżańskiego i należących do niego gmin.