W ostatnią niedzielę sierpnia br. w Soninie w Gminie Łańcut, w Powiecie Łańcuckim, odbyły się LX Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i XXIII Dożynki Województwa Podkarpackiego, które Patronatem Honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. dziękczynna, odprawiona w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Soninie, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

W uroczystości tej udział wzięły setki rolników z województwa podkarpackiego. Powiat Niżański reprezentowali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżowem, którzy zaprezentowali swój wieniec, który zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy podczas XXV Dożynek Powiatu Niżańskiego – Jeżowe 2023. Delegacji towarzyszył Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Zdjęcia: Paweł Dubiel www.nowiny24.pl i SP Nisko