Centrum Edukacji Ekologicznej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie po raz kolejny było organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Latające Cuda Natury 2023”. Prace na konkurs można było nadsyłać do 16 sierpnia 2023 r., natomiast uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 września 2023 r.

Patronowali mu: Starosta Niżański Robert Bednarz, Związek Fotografów Przyrody Okręgu Roztoczańsko – Podkarpackiego, Koło Fotograficzne KADR oraz Wójt Gminy Jarocin.

Celem programowym konkursu jest utrwalenie w fotografii unikalnego piękna zwierząt, które posiadają umiejętność latania, upowszechnianie i popularyzacja fotografii oraz rozwijanie i kształtowanie przyjaznych postaw proekologicznych.

Konkurs „Latające cuda natury” od lat cieszy się ogromną popularnością, w tym roku wpłynęło 69 prac. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić faworytów. Finalnie zwycięzcami zostali:

1. – Michał Narożny „Pierwsze brzmienie świtu”,

2. – Robert Bogacz „Anioł”,

3. – Wojciech Sobiesiak „Krzyk”.

Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Powiat Niżański, a wręczył laureatom, obecny na uroczystości Starosta Niżański Robert Bednarz.

Coroczna tradycja organizowania konkursu fotograficznego „Latające cuda natury” to doskonała okazja do sprawdzenia się amatorom fotografii. Upowszechnianie i popularyzacja fotografii zachęcają, bez względu na wiek twórców, do wykazania się w dość trudnej specyfice fotografii, jaką są zdjęcia w ruchu.  Konkursy tego typu są doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, poszerzania zainteresowań, wzbogacania informacji o fotografii, ale również do spotkania się, rozmów i dyskusji na organizowanych wystawach.

Prace konkursowe można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie od 15 września do dnia 15 października 2023 r.

Zdjęcia: GOSTiR w Jarocinie