17 września br. na Cmentarzu Wojennym w Banachach, odprawiona została Polowa Msza Święta w intencji żołnierzy poległych w czasie Bitwy pod Banachami w czasie II Wojny Światowej. W roku bieżącym przypada 84 rocznica tamtych tragicznych wydarzeń. We Mszy św. uczestniczyli m.in. Senator Janina Sagatowska, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamila Piech, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka, przedstawiciele służb inspekcji i straży oraz mieszkańcy Gminy Harasiuki.

W uroczystości udział wzięła Kompania Honorowa Wojska z 3 Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego w Nisku wraz z pocztem sztandarowym oraz pocztem flagowym. Poczty sztandarowe wystawiły jednostki OSP z terenu gminy Harasiuki. Obecni byli również Przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. płk. Tadeusza Zieleniewskiego z Majdanu Oleszyce oraz harcerze z drużyny „Ignis”, działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Harasiukach.

Podczas uroczystości odczytany został Apel Pamięci oraz oddana została Salwa Honorowa.

Zdjęcia: www.harasiuki.pl