W dniu 27 września 2023 r., goszczący w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber i Starosta Niżański Robert Bednarz, dokonali symbolicznego wręczenia na ręce Dyrektora Edwarda Wołoszyna promesy na budowę Hali Sportowej przy Zespole Szkól im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem.

Hala powstanie w ramach Programu Olimpia budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Wartość całego zadania to kwota 3 942 150 zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi 2 445 000 zł, a środki własne Powiatu Niżańskiego kwota 1 497 150 zł.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Zając.

Przyszła Hala Sportowa będzie miała boisko o wymiarach pola gry 12 m na 24 m, zaplecze socjalne, szatnie, toalety, prysznice, gabinet nauczyciela wychowania fizycznego, magazyn sprzętu sportowego, na wyposażeniu będzie również strzelnica wirtualna, wykładzina ochronna i scena. Hala będzie połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Obiekt ma powstać w ciągu roku.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nisku,  wizualizacja: Ministerstwo Sportu i Turystyki