W dniu 4 października br. w Starostwie Powiatowym w Nisku zostały podpisane dwie umowy dotyczące dofinansowania zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.  Przedsięwzięcia te realizowane będą przez Gminę Jeżowe oraz Caritas Diecezji Sandomierskiej.  Pozyskanie środków możliwe było dzięki złożonemu przez Powiat Niżański wystąpieniu w sprawie uczestnictwa samorządu powiatowego w realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach B i D Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach powyższych środków Gmina Jeżowe otrzymała dofinansowanie w wysokości 38 391,73 zł na projekt pn. „Przebudowa istniejącej łazienki na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz kobiet i mężczyzn wraz z wewnętrznymi instalacjami w budynku Urzędu Gminy w Jeżowem”. Umowę o dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B podpisał Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Natomiast Caritas Diecezji Sandomierskiej uzyskała dofinansowanie w wysokości 330 000,00 zł, na zadanie w obszarze D programu, tj. „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem”. Umowę o dofinansowanie projektu podpisał Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej Ksiądz Bogusław Pitucha.

Z ramienia Powiatu umowy podpisane zostały przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarostę Adama Macha, w obecności Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marty Ciosmak.