Powiat Niżański realizuje szereg ważnych dla Powiatu i jego mieszkańców inwestycji, w tym inwestycji drogowych. Wiele z nich jest realizowanych dzięki pozyskanym na ten cel środkom finansowym, pochodzącym z różnych źródeł, w tym m.in. od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Dzięki pomocy otrzymanej od tej instytucji, Powiat Niżański, wspólnie z Nadleśnictwem Rudnik, przystąpił do wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Zalesie – Nowosielec z przebudową, drogi leśnej o zwyczajowej nazwie <Okolisko> i nr inw.: 220/1539 w oddz. leśnych 285 i 286 położonej na terenie Leśnictwa Pogoń wraz ze zjazdem z drogi publicznej”.

W ramach realizacji w/w zadania Powiat Niżański w 2023 r. zrealizuje zadanie własne pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2610R na odcinku Zalesie – Nowosielec”. Całkowita wartość realizacji szacowana jest na kwotę 1 623 000 zł a w tym dofinansowanie z LP to kwota 1 217 300 zł. Zaplanowane do realizacji przedsięwzięcie przyczyni się do ułatwienia dostępu do kompleksu leśnego oraz poprawi znacznie bezpieczeństwo dla użytkowników drogi. Ponadto stanowić będzie powiązanie z drogami leśnymi administrowanymi przez Nadleśnictwo Rudnik, jak również docelowo połączy się z istniejącą DW 878. Niewątpliwie zaplanowana do realizacji inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacyjnej pomiędzy miejscowościami Zalesie oraz Nowosielec.

Natomiast Nadleśnictwo Rudnik w roku 2023 zrealizuje zadanie związane z przebudową drogi leśnej o zwyczajowej nazwie Okolisko, położonej na terenie Leśnictwa Pogoń. Wartość realizacji szacowana jest na kwotę ok. 1 432 700 zł.

- Cieszymy się, że dzięki naszej dobrej współpracy, dzięki pozyskanym z pomocą Pana Ministra Marcina Warchoła środkom, dzięki zaangażowaniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik, Radnego Rady Powiatu Niżańskiego Andrzeja Tofilskiego, zostanie przebudowana droga powiatowa oraz droga leśna na odcinku Zalesie – Nowosielec, co jest bardzo ważne dla mieszkańców naszego Powiatu – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: www.nisko.pl i www.sztafeta.pl – Karolina Gryń