Dnia 7 października 2023 r., na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej, odbył się  XI Niżański Turniej Niepodległości Służb Mundurowych w piłce nożnej o Puchar Starosty Niżańskiego. W tegorocznej edycji Turnieju w rywalizacji wzięło udział 11 drużyn m.in. policjanci z Komendy Policji w: Mielcu, Tarnobrzegu, Dębicy, Brzozowie, Jaśle, Kolbuszowej, i Biłgoraju, a także drużyna wojskowa z Niska i przedstawiciele samorządowców z Niska.

Organizatorami Turnieju byli: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy w Nisku przy współpracy Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie, Starosta Niżański, Wójt Gminy Harasiuki oraz Gminne Centrum Kultury w Harasiukach.

Po wielogodzinnych zmaganiach, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - reprezentacja  Komendy Powiatowej Policji z Kolbuszowej,

II miejsce - reprezentacja  wojskowa z Niska,

III miejsce - reprezentacja Komendy Powiatowej Policji z Jasła,

IV - reprezentacja samorządowców z Niska.

Tytuł najlepszego strzelca Turniej trafił do Artura Szafrana (samorządowcy),  natomiast najlepszym bramkarzem Turnieju okazał się Jakub Górka (KPP Kolbuszowa).

Nagrody rzeczowe, w postaci pucharów, medali oraz gadżetów piłkarskich, ufundowanych przez Powiat Niżański wręczył Starosta Niżański Robert Bednarz wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestrem Daśko.

Zdjęcia: GCK Harasiuki