Stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy Zdziary, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w kwocie 6 000 zł, zrealizowało zadanie pt. Cykl treningów dla dzieci i młodzieży w Zdziarach. Stowarzyszenie włączyło w zadanie swój wkład własny w wysokości 1 100 zł.

Celem zadania było rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, poprzez regularne treningi i rozrywki międzyklubowe, nauka pracy w zespole, nauka zasad fair play, promocja Powiatu Niżańskiego, jako sprzyjającego zdrowemu oraz aktywnemu trybowi życia.

Wszystkie założone cele zostały w pełni zrealizowane poprzez przeprowadzenie systematycznych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży odbywających się 2 razy w tygodniu w Klubie LZS Zdziary.

Zadanie zakończone zostało Turniejem o Puchar Starosty Niżańskiego, w którym wzięło udział 45 dzieci. Duża frekwencja uczestników zadania pokazuje, że prowadzenie takich działań jest bardzo potrzebne oraz wartościowe.

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy Zdziary